Srpanj – Kolovoz – Rujan 2022.

BUGARSKA: Izvještaj o održanom pilot testiranju

PILOT TESTIRANJE U BUGARSKOJ WALKTOGETHER ORGANIZACIJA.

Stupili smo u kontakt s Regionalnom organizacijom gluhih i nagluhih osoba u gradu Plovdivu. Naša ciljana skupina na projektu su bili mladi s invaliditetom od 14 do 27 godina.

Zahvaljujući suradnji među udrugama, prilikom pilot testiranja bili su pristuni i prevoditelji znakovnog jezika. U aktivnostima je sudjelovalo ukupno 7 mladih osoba. Događaju su također prisustvovali njihovi roditelji te dvoje predstavnika iz udruge gluhih osoba. Walktogether je osigurao društvene igre i druge materijale potrebne za realizaciju aktivnosti.

Testirali smo sljedeće aktivnosti iz priručnika TC4SEE:

• SEE Vrijednosti
  • Igra pljeskanja
  • Secret Code
  • Rubikova kocka za slijepe
  • Žičane zagonetke
  • Forest Animals
  • Scrabble
  • Izrada glinenih figura
  • Uno karte

HRVATSKA: Izvještaj o održanom pilot testiranju

PILOT TESTIRANJE U HRVATSKOJ – CABPS

Pilot testiranje smo proveli u razdoblju od 27.07. do 29.07.2022. g.

U aktivnostima je sudjelovalo 7 mladih osoba s oštećenjem vida u dobi od 15-27 godina.

Sudionici su nosili crni povez za oči tijekom testiranja aktivnosti iz priručnika. Jedino dvojici mladića nije bio potreban povez za oči.

Uz dvoje zaposlenika naše udruge, prilikom testiranja bila su prisutna i dva volontera u dobi od 12 i 15 godina.

Od svih igara, sudionicima su se najviše svidjele drvene logo slagalice. Slagalice s logom projekta izradio je volonter, koji je također osoba s invaliditetom. Sudionici su dodirivanjem izrezbarenog oblika i utisnutih slova na drvu zaključili koju partnersku džavu predstavljaju puzzle.

Testirali smo sljedeće društvene igre:

• Pronađi svoj put do kraja i Žičane zagonetke
  • Soba za bijeg: Projektni logo
  • Forest animals
  • Paella
  • Balloon Bop Game

CIPAR: Izvještaj o održanom pilot testiranju

PILOT TESTIRANJE NA CIPRU – CITIZENS IN POWER

Tijekom priprema za testiranje, partnerska udruga na projektu C.I.P. za provedbu događaja angažirala je trenera specijaliziranog za rad s mladima sa Sveučilišta UCLAN u Larnaki, Cipar, čime je spomenuto Sveučilište postalo pridruženi partner na projektu.

Na testiranju je sudjelovalo 10 sudionika uz 2 trenera za mlade. Uz specijaliziranog trenera, događaj je vodio i voditelj projekta iz C.I.P. koji je prisutnima predstavio projekt, priručnik te proveo ice-breaking aktivnosti međi sudionicima.

Sudjelovali su mladi između 15 i 17 godina te NEET-ovci koji ujedno imaju status migranata i izbjeglica u Cipru. Od ukupno 10 sudionika, 4 su bile ženske osobe.

Iz TC4SEE priručnika testirali smo 8 igara:

• SEE Vrijednosti
  • Igra pljeskanja
  • Secret Code
  • Rubikova kocka za slijepe
  • Žičane zagonetke
  • Forest Animals
  • Balloon Bop Game

ŠPANJOLSKA: Izvještaj o održanom pilot testiranju

PILOT TESTIRANJE U ŠPANJOLSKOJ- ASOCIACIÓN EUROPA 2020

Svaki dan smo igrali po dvije društvene igre s našom ciljanom skupinom (mladi od 14 do 20 godina). Na testiranju je ukupno sudjelovalo 13 mladih, a sve su nadzirala 2 trenera za rad s mladima.

Naša ciljana skupina su bili mladi s posebnim potrebama. Za mjesto testiranja odabrali smo učionicu u školi za djecu s posebnim potrebama.

Naši sudionici su jako dobro surađivali u aktivnostima i izrazili su želju za ponovnim sudjelovanjem.

Za kraj testiranja, zajedno smo doručkovali sa sudionicima, instruktorima i volonterima na projektu.

Aktivnosti koje smo testirali su:

• Paella
  • Br(aill) UNO